Cam Balkon ile Kış Bahçesi

Balkonlarınızı atıl durumda kalmaktan kurtarmak için halen geçerli bir neden bulamadıysanız sizlere bahçe önerisinde bulunabiliriz. Eğer balkonunuzu bir yaşam alanı olarak kullanmıyorsanız cam balkon ile kış bahçesi olarak kullanabilirsiniz. Çünkü cam balkon bahçe alanı yaratmak için de binlerce kişi tarafından kullanılıyor. Onlardan biri de siz olabilirsiniz.

Balkonlar Nasıl Bahçeye Dönüştürülür?

Özellikle metropol kentlerde yaşayanlar ve bahçe özlemi çekenler için son derece ideal bir tercih olabilir. Cam balkon ile kış bahçesi yapmak son derece kolay. Ancak soğuk havadan, yağmurdan ve diğer hava koşullarından bahçenize ekeceğiniz bitkileri korumak için önce cam balkon sistemleri ile balkonunuzu kapatmanız gerekiyor. Bu sayede izole bir ortam yakalayabilirsiniz.

kış bahçesi

kış bahçesi

Ardından balkonunuzun zeminini toprağa ve neme dayanıklı bir malzeme ile kaplatmanız gerekiyor. Hangi bitkiyi yetiştirmek istiyorsanız o bitkiye uygun toprak ile balkonunuzu donatın. Elbette bu esnada kendinizi için ince bir yürüyüş koridoru bırakmayı da unutmayın! Sonrasında dilediğiniz bitkiyi ya da çiçeği yetiştirebilir, balkonunuzu şahane bir hobi alanına dönüştürebilirsiniz.

Yoruma kapalı.