Cam Balkon ile PVC Sistemi Arasındaki Farklılıklar

PVC pencereler tercih edilmeye devam etse de artık yeni cam sistemleri evlere renk katıyor. Özellikle güvenlik açısından, kullanışlı olmasıyla da bilinen cam balkon tercih ediliyor. PVC ile arasında oldukça önemli farklar olan bu sistemde, ne gibi farklar olduğunu bilmek gerekir.

cam balkon fiyatları

cam balkon fiyatları

Temizlik

Cam balkon sistemlerinde kanatlar içeri doğru sonuna kadar açılır. Bu sayede dışarı sarkmadan camların temizliğini yapmak daha kolay ve güvenlidir. Plastik balkon kapatmalarında camların birlikte açılma durumu olmadığı için dışarı sarkarak temizlik yapılır. Hem zordur, hem de tehlikelidir.

Sağlık Açısından

Cam balkon sistemleri alüminyum ve tamamı camla kaplı olduğundan sağlıklıdır. Camların tamamı açılıp kapandığından daha çok güneş enerjisinden faydalanılır.

cam balkon farkları

cam balkon farkları

PVC’ de ise plastik malzemeler kırık malzemeden olduğundan kanserojen madde içerir. Sıcak havalarda artan ısıyla birlikte plastik kokusu meydana gelir.

Isı Yalıtım

Cam balkon kapamada ısı yalıtımı yüzde 10-15 PVC’ ye göre soğuk olur. PVC ise ısı yalıtım bakımından yüzde yüz etkilidir.

Manzara

Cam balkonda görüntü kaybı oluşmaz. Görüntü kirliliği meydana gelmez çünkü profil kayıt yoktur. Plastik kapamada, arada profil olduğu için görüntüde kayıp yüzde 40 kadar düşer.

Yoruma kapalı.