Cam Balkon Isı Yalıtımı

İnsanoğlunun en temel ihtiyacı enerji. Yaşamın her anında enerjiye ihtiyacımız var. Ama dünyada enerji kaynaklarının azaldığı kesin olan bir gerçek. Bu yüzden yakıt tasarrufu çok önem kazanıyor. Azalan enerji ise gittikçe pahalanıyor. Sonuçta yaşanılan mekanlarda ısınma sorunu mecburen mümkün olan en ekonomik şekilde düzenlenmek zorunda. Balkonlara yapılacak katlanabilen cam sistemleri de evdeki ısı yalıtımına tabii ki bir katkı sağlıyor.

Cam Balkon ve İklim Koşulları

Camlar doğada mercek görevi görüyorlar, yani ısıyı topluyorlar. Bu yüzden balkonunuza yaptıracağınız cam kaplama sistemi ile balkonunuzda daima dışarının sıcaklığından daha yüksek bir sıcaklık elde ediyorsunuz. Isıyı içeride tutmuş oluyorsunuz. Aynı zamanda rüzgarın ve soğuk havanın direk olarak binanın duvarına çarpmasını engelliyorsunuz.  Zaten cam balkon sistemleri kışın yağmur, kar ve soğuk hava akışının kesilmesi, yani ısı yalıtımı yapılabilmesi amacına  göre en az 8 mm. dağılmayan camdan yapılıyorlar.

cam balkon

cam balkon

Isı cam özelliği taşımıyorlar, ama sonuçta ısı tasarrufuna destek oluyorlar. Bu yüzden balkon duvarının yıkılarak camlı bölmenin direk odaya katılması özellikle soğuk bölgelerde tavsiye edilmiyor. Sıcaklara karşı ise perdeli cam balkon sistemleri ile güneş ışınlarının direk gelmesini azaltabilirsiniz. Sonuçta katlanabilir cam balkon sistemleri sağladığı bir sürü faydanın yanında ısı yalıtımına da büyük katkı sağlıyorlar.

Yoruma kapalı.