Cam Balkon Profilleri ve Özellikleri

Cam balkon sistemlerinin en önemli parçalarından bir tanesi olan profiller, alüminyum malzemesinden üretiliyor. Uygulama yerine ve modeline göre de alüminyum profillerin kalınlıkları değişiyor. Bu yüzden cam balkon sistemlerini yaptırırken, profil özelliklerine dikkat etmek gerekiyor. Ortalama 2 mm kalınlığında olan profiller, cam balkon sistemlerinin iskeletini oluşturur.

Cam Balkon Profil Özellikleri

Piyasa koşullarında haksız rekabetten dolayı bazı firmalar, hurda niteliğinde olan profilleri kullanabiliyorlar. Bu tür hurda profilleri yeni gibi göstererek, müşterilerin mağdur olmasına neden oluyorlar.

cam balkonda profillerin önemi

cam balkonda profillerin önemi

Anlaşılması çok zor olan bu durum için güvenilen markalara yönelmek, cam balkon sistemleri yaptıran kişilerin mağdur olmasını engeller. Alüminyum profillerin özellikleri hakkında, satın aldığınız firmadan ya da internet ortamından sağlıklı bir bilgi edinebilirsiniz.

Cam Balkon Sistemlerinde Cam Özellikleri

Ortalama olarak 8 mm kalınlığında Temperli cam kullanılan bu sistemlerde, camların özelliği ısı yalıtımı ve ses yalıtımı sağlayabilmesidir. Alüminyum profilleri her ne kadar bu sistemin iskeletini oluştursa da, cam balkon sistemlerinin koruyucu kalkanı, camlardır diyebiliriz.

Yoruma kapalı.