Cam Balkonda Terleme Sorunu

Özelikle son yıllarda büyük bir yoğunluk gösteren balkon sistemleri evlerin daha ferah ve rahat olmasına yardım ediyor. Her mevsim geniş kullanımlar sağlayan cam balkon sistemlerinin avantajları olduğu kadar dezavantajları da bulunuyor.

cam balkonda terleme sorunu

cam balkonda terleme sorunu

Cam balkon sistemlerinin en büyük dezavantajlarından birisi de terleme sorunudur.  Terleme daha çok kullanılan ürünün kalitesine bağlıdır. Terleme sorununu daha çok kış aylarında ortaya çıkarır. Camların genellikle iç kesimlerinde yaşanan terleme sorunu daha çok ürünün kalitesine bağlıdır. Eğer terleme sorunu çok ileri seviyede değilse havalandırma şeklinde bu sorun aşılabilir. Ancak çok ileri durumlarda yeniden montaj gerekebilir.

Cam Balkonun Terleme Nedenleri

Cam balkon terlemesi ortamın nemine, ısısına ve yüzey sıcaklığına bağlı olarak oluşabilir. Cam balkon tercihlerinizde sizde bu sorunun oluşabileceğini göz önünde bulundurarak daha titiz davranmanız sizin lehinize olacaktır. Yalıtımı yüksek ürünler tercih etmekte bu sorunun ortadan kalkmasını yardım eder.  Ayrıca ortamda kullanılan yüksek ısı sistemleri de terleme yapacağı için bu noktada da dikkatli olmak gerekir.

Yoruma kapalı.