Cam Balkonlarda Önlenebilir Şikayetler

Evinize cam balkon yaptırarak pek kullanılmayan bir alanı eve dahil edip yaşadığınız mekanı genişletebilirsiniz. Bu yapım kararını alan ev sahipleri cam balkonun sakıncalarını da öğrenmeye çalışıyorlar. Aslında oluşabilecek irili ufaklı aksaklıkların tümünün iş başından sağlam tutulursa yaşanmayacağını kesinlikle belirtelim. Bunun çözümü ise ucuz malzemeden kaçınmak ve kaliteli ürünlere yönelmek. Yani güvenilir, profesyonel firmalarla çalışmak. Sonuçta evde yapılacak değişikler bir kerede yapılıp bitmesi gereken uygulamalardır. Baştan kaliteye yönelmek sonradan kullanıcılara sorun çıkarmaz.

Yaşanan Aksaklıklar Nelerdir?

Bu tür şikayetlerin başında tekerleklerin çalışmaması geliyor. Zamanla paslanıp kırıldıkları bile söyleniyor. Ucuz malzeme kullanmanın tipik bir sonucu olan bu durum kaliteli seçimlerle hiç yaşanmayabilir. Takılan cam sisteminin iyi çalışmadığı, cam panellerin yerine oturmadığı da söylenebiliyor. Bunun nedeni ise ölçü alma aşamasında yapılan hatalar. Cam balkon sistemi en baştan bu alınan ölçülere göre imal ediliyor.

cam balkon önlenebilir şikayetler

cam balkon önlenebilir şikayetler

Hatalı rakamlar ve buna ek olarak yapılan hatalı montaj sonunda sistem iyi çalışamaz şekilde müşteriye kabul ettirilmeye çalışılıyor. Ayrıca cam panellerin nakliye sırasında çizilmesi de yaşanılan aksaklıklardan. Bütün bu olası şikayetlerin önüne işine özen gösteren firmaları seçerek geçebilirsiniz. Su alma sorunu ise sadece iç kısma değil, panellerin dışına da silikon çekilerek yüzde yüze yakın bir oranda önlenebiliyor. Bu da gene işin kalitesine bağlı oluyor.

Yoruma kapalı.