Katlanır Cam Balkon Hangi Mekânlarda Uygundur?

Cam balkonların kullanım oranı arttıkça, çeşitleri ve kullanım kolaylıkları da çoğaldı. İnsanlar balkonlarının boyutlarına ve pratik olmasına bakarak çeşitli balkon sistemlerine yöneldiler. Sonuçta deniz kıyısındaki yazlık bir evle, kırsaldaki bir evin cam balkon ihtiyaçları farklı olacaktır.  Ama genelde katlanır cam balkon tipi sistemler revaçta.

cam balkon seçenekleri

cam balkon seçenekleri

 

Katlanır Cam Balkonların Uygunluğu

Katlanır cam sistemleri, cam balkon sistemleri arasında en çok tercih edilen balkon tiplerinden biridir. Balkon veya mekan kapatmak için popüler bir çeşittir.

katlanabilir cam balkon

katlanabilir cam balkon

Bu cam sistemlerinde alt ve üst kısımlar alüminyumdan, orta kısmı ise tamamen camdan meydana gelir. Bu camlar, 6 mm ile 8 mm temper camlardır. Sistem özellikle manzara bakan yerlerde, manzarayı daha net görmek açısından tercih edilir.  Balkon, teras, restaurant, kafe gibi yerlerde kullanılabilir. Cam balkonlarda iki tür sistem vardır. Biri katlanır cam balkon sistemleri, biri sürgülü cam sistemleridir. Katlanır sistemde baştaki kanat tamamen açılır, diğer kanatlar ise baştaki kanatın üzerine katlanır. Böylece manzarayla aramızda görüntüyü kötü etkileyen bir durum olmaz. Her şey daha açık ve güzel görünür.

Yoruma kapalı.